SÁRVÁR, Maďarsko

Kemp (součást areálu lázní, poplatek za kemp=vstup to thermálů) není veliký, má 90 parcel ke stání(pro stany) a pár domků k pronájmu. Je klidný, čistý, vybavený dvojím sociálním zázemím (letní a zimní (součástí je pračka)), recepcí. Na recepci se dá místo rezervovat přes jejich stránky nebo e-mailem. Každá parcela je oddělena živým plůtkem a má elektřinu, vodu a odpad. V kempu se dodržuje polední klid – brána i recepce jsou uzavřeny, ohlídejte si tak čas příjezdu a odjezdu) V Maďarsku jde o běžnou praxi. Pro pěší je průchod volný, na bazény můžete courat od rána až do zavíračky.

Lázně mají vše, co si můžete přát, venkovní i vnitřní teplé, léčivé bazény, venkovní i vnitřní zábavní bazén, venkovní atrakce pro děti, hřiště, občerstvení… Vnitřní areál má také vše a za nás je pro děti nejlépe vybaven, co jsme zatím viděli. Pro mimča i pro větší, koutek na krmení i odpočinek, dětská sauna, suchá herna…. Restaurace, v které se nají celá rodina za pár korun a nemusí jíst jen smažené řízky a langoše, kavárna, cukrárna…

 Město Sárvár je moc hezké, kousek od kempu najdete Lidl, kousek dál se dostanete do Historického hradu, na jeho nádvoří, do parku. Náměstí je také pěkné.

Z kempu vede cyklostezka kolem soustavy rybníků. Pro milovníky procházek, běhu a rybaření hotový ráj. Při procházce každou chvíli narazíte na lavičku nebo dětské hřiště.

Takže do Sárváru nejen na koupačku😘

Do Sárváru jezdíme poměrně často, více z našich pobytů najdete na FB, když si do lupy dáte vyhledat Sarvar.

 

Termálcamping Pápa, Maďarsko

Na naší FB stránce najdete spoustu příspěvků z tohoto kempu, stala se z něj taková naše srdcovka:) zkusím je shrnout…

Kemp je veliký a ve většině případů není potřeba místo rezervovat, pokud nemáte speciální potřeby na umístění. V sezónu byli rádi, že jsme si rezervaci udělali (stačí napsat e-mail na recepci německy nebo oklikat rezervační formulář) kemp byl poměrně plný. Vždy se tady potkáváme hlavně s němci, majitel je také myslím němec, mimo prázdniny jsou to převážně důchodci, občas nějaké vnouče, o prázdninách celé rodiny, plus holanďané, poláci, sem tam nějaký čech. Vždy je tady naprostý klid, polední pauza a noční klid se dodržuje.

Součástí kempu je veliká budova sociálního zázemí, která je vždy perfektně uklizená, doplněná mýdla, ručníky… v perfektním stavu v kteroukoliv hodinu a restaurace, která otevírá v 11 a vaří standartní minutky.

Každé ráno, kromě neděle, přijíždí do kempu pekař s vypečeným pečivem a sladkými štrůdly, kroasany a pod.

O prázdninách fungují přímo v kempu animace. Děti tam tvoří, tančí, cvičí… domluví se, ikdyž nerozumí.

V ceně kempovného je vstup na koupaliště, které je asi 100m za bránou kempu. Součástí je vnitřní areál s jídelnou, kde si dáte hotovku za pár korun. Venku nechybí stánky s langoši a jinými mňamkami. V dětských bazénech vevnitř i venku je krásně teplá voda, nechybí skluzavky, tobogány, hřiště, nafukovací hrad… děti jsou ve svém živlu v různém věku.

Kemp má výhodnou polohu. Do centra k zámku vás zavede krásná procházka přes přilehlý park, do obchodu, na zrmzlinu, na náměstí (stojí tam krásný kostel a vedle něj je dětské hřiště:)) v úterý a v pátek ráno jsou tam trhy s místními specialitami a oblečením. Dá se pojezdit i na kolech, kolem cesty jsou cyklo pruhy a polní cestou se dostanete k rybníkům.

V hlavní sezónu 2 dospělí + 1 dítě nad 4 roky 1.200,-/noc. Na recepci se dá platit kartou, kurz byl výhodnější než u nás ve směnárně.

Thermal kemping BÜK, Maďarsko

…odjížděli jsme dnes odtud se smíšenými pocity… v první řadě nám nepřeje počasí, to se nedá ovlivnit, bohužel… převážná část kempu je ve stromovém háji, tzn. při letních vedrech tam je určitě příjemně, nám při 20ti stupních ve stínu byla zima… na volném prostranství jsme stát nechtěli, protože tam zase hodně foukalo…

v kempu jsou dvě budovy sociálního zázemí, které moc neodpovídají standartu, na který jsme v Maďarsku zvyklí, úklid je jen jednou denně, za to dvě hodiny a po tu dobu je budova zavřená, časy jsou na střídačku takže vždy je kam jít na WC.

Chybělo tam jakékoliv hřiště/pískoviště pro děti, bylo až za bránou v areálu koupaliště, a to poměrně daleko. Polední pauza ani noční klid se nedodržoval, je pravda, že jsme si vybrali špatné místo u cesty ale to nic nemění na tom, že v době klidu tam pořád někdo jezdil.

Každý den 7-10 je tam otevřená buňka u recepce, kde chlapík prodává pečivo a nějaké drobnosti, jinak coop je kousek u hlavní brány na koupaliště.

Kolem kempu je vybudovaná cyklostezka, takže pro běžce, cyklisty… přímo u nosu a podíváte se kolem celého „bloku“ který tvoří hotely, kempy, apartmány. Celé to působí tak, že kolem lázní vyrostlo městečko, které má pacienty ubytovat. Voda je tady totiž opravdu léčebná, ne jen teplá…

Jeli jsme i turistickým vláčkem, který nás povozil po hotelích kolem lázní a pak nás vzal i do města, které nemá vůbec žádné historické centrum, je tvořené převážně apartmány.

Tady je to teda opravdu o tom koupání a dá se projet lehce na kole… když je 30 ve stínu, rozhodně to stačí.

Venkovní areál lázní je veliký, je tam toho dost i pro děti, vevnitř je dětská jeskyně, 3 tobogány, velký zábavný bazén pro celou rodinu.

Jídla jsme tady žádná nezkoušeli, čerpali jsem domácí zásoby ale možností je spousta, není třeba vytáhnout paty z areálu…

3 noci v sezónu 2 dospělí + 1 dítě nad 4 roky 44.610HUF

NÁVRAT PO 3 LETECH…..

Děti jsou starší, místo i počasí nám přálo, pobyt jsme si velice užili… personál všude moc příjemný, ochotný, dokonce česky se s námi bavili… Vyzkoušli jsme moderní bufet v lázních, ten je naprosto dokonalý, doporučujeme!! Kemp má projít rekonstrukcí, na tu jsme zvědaví, na jaře se určitě zase vydáme na průzkum 🙂

JUFA Vulkan Thermen-Resort **** Maďarsko

Menší kemp a menší areál termálních bazénů. Vše nové, udržované, čisté, příjemné. V kempu jsou boxy na karavany, které si můžete rezervovat – psala jsem e-mail na recepci, odpovídají rychle a mobilní domy k pronájmu. V kempu jsou dvě budovy se sociálním zázemím, kuchyní a prádelnou. V ceně kempovného je vstup do venkovního i vnitřního areálu bazénů. Jsou tady teplé dětské bazénky, teplé léčivé bazény, veliké, malé, plavecký bazén, tobogán. Vevnitř je dětská herna, jídelní koutek, brouzdaliště, relaxační místnosti, bufety, všude lehátka… Recepce je do 19.00hod. na to pozor při příjezdu. Recepce je součást hotelové haly. V restauraci si aktuálně můžete zaplatit poplatek na snídani a na večeři a vybrat si ze švédských stolů. Obědy aktuálně nedělají. Jde prý o aktuální opatření proti Covid 19.

Výlety po okolí Celdomolk

Kemenes Volcano Park, 3,6km z kempu, dá se dojet na kole, kolem kempu jsou cyklostezky. Rodinné vstupné do muzea je necelé 400,- a uvidíte spoustu maket, obrázků, kino se záběry výbuchů různých sopek. Pro děti mají interaktivní modely, které znázorňují zemětřesení, výbuch a gejzír. Muzeum má 4 patra.

Památník na vrcholu sopky, od muzea vede cesta na vrchol k památníku. Asi do půlky se dá dostat autem na parkoviště, potom po schodech až na vrchol. Tam si užijete krásný výhled do okolí i na kráter bývalé sopky. Do kráteru se dá sejít, vede tam kamenná cestička.

Balatonfüred, kemp BALATONTOURIST FÜRED KEMPING & ÜDÜLŐFALU

Jde o větší kemp, kde si najde své snad každý… Mají rozdělené parcely podle velikostí, podle vybavenosti (el. přípojka je všude, voda jen někde), spousta parcel je pod stromy ve stínu, pak je tady i volná louka ke kempování/stanování. Místo se dá rezervovat on-line.

V kempu je spousta apartmánů, chatek a stanů k pronájmu, takže v létě je tu opravdu hodně lidí. Je tu ale dost vyžití a kemp je rozsáhlý, takže se lidi rozmělní… Je tady několik budov se sociálkami, spíše starší ale udržují je čisté.

V rámci kempu jsou v ceně i bazény – velký plavecký a dětský čabrák se skluzavkou. Animační programy, hřiště na beachvolejbal, minigolf, hřiště pro děti, …

Po celé délce pobřeží jsou vstupy do Balatonu formou schodů a travnatá plocha k ležení. Pro větší děti jsou tady nafukovací vodní atrakce za peníze, pro menší písečná pláž ke stavění hradů a skluzavka s tobogánem. Vstup do vody je velice pozvolný. Pro milovníku vodních sportů je tady i wakeboarding.

Samozřejmostí jsou stánky s jídlem, pitím, restaurace, potraviny, obchod s doplňky pro vodní radovánky.

Výlety do okolí… Balaton

Pokud zavítáte někde poblíž Balatonfüred, určitě si udělejte procházku nebo výlet na kole po pobřeží. Balatonfüred je lázeňské město a má krásnou promenádu kolem pobřeží Balatonu. Pokocháte se výhledem na nespočet plachetnic, nakrmíte kačeny, projdete se ve stínu stromů po kolonádě, kterou lemují kavárny, obchůdky, restaurace… Našli jsme i mou oblíbenou levandulovou zmrzlinu… Léčivý pramen si lidé čepují do lahví domů… V přístavišti můžete nastoupit na výletní loď, která vás po Balatonu sveze okružní jízdou. Z promenády je vidět i kostel, který se tyčí na poloostrově ve městě Tihany, už jsem o tomto levandulí provoněném místě psala…a  podle cedulí se zdá, že se do Tihany dá dostat i na kole po cyklostezce…

Tady je odkaz na pěkný článek o Balatonu… https://www.daen.cz/madarsko/balaton

Tihany, Maďarsko

Když už budete znaveni koupáním v Balatonu, udělejte si výlet do levandulí provoněného městečka Tihany. Krásnou procházkou se dostanete ke zdejšímu opatství, od kterého budete mít Balaton jako na dlani. Cestu k němu lemují krámky s výrobky z levandule.